Dyson, znany na całym świecie producent m.in. świetnych odkurzaczy i suszarek, obecnie chce nie jedynie zaistnieć w świecie elektrycznych pojazdów, ale nawet wprowadzić do niego małą rewolucję. Będzie nią futurystyczny pojazd, który ma podbić serca ludzi zainteresowanych tego typu naturalnymi wynalazkami. Jako że firma Dyson dysponuje świetnymi specjalistami, ma zasoby finansowe i elektroniką jestem na co dzień, osiągnięcie tego celu powinno być proste. I będzie, gdyż James Dyson, szef firmy, włączył do tego tajemniczego projektu aż 400 pracowników i przeznaczył 2,6 miliarda dolarów na prace z nim związane.

Co najlepsze, pojazd ma zostać zaprezentowany już w 2020 roku. „Teraz wreszcie mamy możliwość połączenia wszystkich naszych technologii w jeden produkt” … „walka o nowe technologie w przemyśle motoryzacyjnym jest zacięta i musimy zrobić wszystko, aby utrzymać nasze rozwiązania w tajemnicy” – powiedział Dyson.

James Dyson nie zdradził więc żadnych szczegółów na temat swojego elektrycznego pojazdu, ale przyznał, że wszyscy będą pozytywnie zaskoczeni. Cóż, poczekamy, zobaczymy.

 

Źródło: Dyson/Twitter / Fot. Dyson