Amerykański startup zwany DribbleUp, właśnie zaprezentował inteligentną piłkę dla piłkarzy. To nowy gadżet, który nie posiada nowoczesnej elektroniki i przeznaczony jest do trenowania zawodników i podnoszenia efektywności ćwiczeń.

W chwili obecnej, treningi sportowe nie mogą odbywać się bez nowoczesnej technologii, jeżeli chcemy osiągnąć odpowiedni poziom. Dużo dyscyplin sportowych korzysta wobec tego z różnego rodzaju sensorów, które zapewniają dokładne informacje na temat wydatkowanej energii, ułożenia ciała itd.

Sportowcy nieraz noszą na sobie sensory, a czasem umieszcza się je w używanym przez nich sprzęcie, na przykład. w piłkach. Taką piłkę stworzył także amerykański startup DribbleUp, a powstała z przeznaczeniem do trenowania piłkarzy. Ciekawostką to , że produkt nie na wbudowanych żadnych sensorów. Nie paruje się zatem ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth. Wykorzystuje jednakże kody QR, umieszczone na piłce, stanowiące swego rodzaju znaczniki. Jeżeli trening jest nagrywany przez kamerę smartfona, pozycja piłki jest zapisywana w pamięci, a później wykorzystywana do analizy treningu. Specjalna aplikacja dostarcza analizę gry zawodnika, zapewniając tym samym możliwość poprawienia niektórych aspektów gry.

Piłka niebawem pojawi się w sprzedaży, zaś przewidywany koszt to około 90 dolarów.