Google na różnych rynkach wprowadza na własnej stronie dwa nowe odnośniki. Pojawiają się one w lewym górnym rogu wyszukiwarki. Pierwszy z nich uruchomia stronę „O nas”, a drugi prowadzi do sklepu internetowego „Google Store”, który jak wiemy, nie jest u nas jeszcze dostępny.

Główna strona Google jest bardzo monotonna. 99% powierzchni stanowi białe tło, a najważniejszym elementem jest pasek wyszukiwarki w którym wpisujemy wyszukiwaną frazę. Oczywiście, u góry i na dole można znaleźć dodatkowe łącza, które prowadzą na różne strony czy do konta Google. Tym razem postanowiono dodać dwa kolejne.

About, inaczej mówiąc „O nas” w polskiej wersji Google również występuje. Przycisk znajduje się w innym miejscu (w prawym dolnym rogu). Jego kliknięcie prowadzi do tej strony, która jednak nie jest dostępna w rodzimym języku. Natomiast przycisk Store prowadzi do sklepu internetowego firmy z Mountain View. W trakcie konferencji, na której prezentowano nowe sprzęty, ogłoszono nowe rynki, gdzie sklep ten będzie dostępny. Niestety, na liście państw zabrakło Polski. Jego zawartość możemy przeglądać w innych językach.

 

Źródło : Android Police