CarTaxi brzmi ciekawie. Czyżby kolejna aplikacja która pomoże nam oszczędzić parę złotych poprzez zamawianie taniej taryfy ? A może jest to nowy Uber ?

Nic bardziej mylnego, CarTaxi to aplikacja do zamawiania.. lawety. 

Jak przekonują nas twórcy, aplikacja rozwiązuje problem który prędzej czy później może się pojawić. Brak benzyny, stłuczka, czy po prostu awaria silnika – to tylko niektóre z potencjalnych przyczyn dla których warto mieć tą aplikację na naszym smartfonie.

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste zaś panel zamawiania naszego „Taxi” bardzo przypomina Ubera, choć CarTaxi to projekt z pewnością innowacyjny i jedyny taki na rynku.

W momencie kiedy napotkają nas problemy, aplikacja najpierw pobierze naszą aktualną lokalizację i sprawdzi czy w okolicy dostępne są lawety.

Następnym krokiem jest podanie informacji na temat pojazdu który chcemy przetransportować, zapewne będzie to wybór pomiędzy kombi/hatchback czy też SUV lub bus. Każdy z tych parametrów, może zmienić wybór naszej taryfy.

CarTaxi po wprowadzeniu powyższych danych, wybierze dla nas najbliższą lawetę która spełnia wymogi aby przetransportować nasz pojazd.

Przed złożeniem oficjalnego zamówienia na nasz odbiór, możemy wybrać typ płatności, co jest z pewnością ciekawym rozwiązaniem. Mamy do wyboru płatność gotówką, lub kartą.

W momencie gdy wybierzemy płatność kartą, jest ona zabezpieczona, czyli tak samo jak w przypadku Ubera, kwota zostanie pobrana po zakończeniu kursu.

Niestety na chwile obecną, aplikacja nie jest dostępna w Polsce ale jak zapewniają twórcy, są gotowi oni na ekspansję rynków Europejskich.

Źródło : CarTaxi