Jak na razie nic nie zapowiada, aby Blackberry miało wrócić do produkcji sprzętu. Zamiast tego koncern udostępnia swoją bibliotekę patentów dla firm trzecich i za moment skorzysta z niej kolejna firma. BlackBerry podpisało umowę ze znanym producentem zegarków Timex, co automatycznie każe postawić pytanie: czy na rynku pojawi się nowy smartwach ?

Na konferencji Apple podczas której pokazane zostały nowe produkty,  firma zaznaczyła iż w 2016 roku Apple Watch był najchętniej kupowanym zegarkiem na świecie wyprzedzając m.in. Roleksa. To pokazuje, że rynek smartwatchów staje się coraz bardziej opłacalny i jak widać, niektórzy chętnie wejdą w tą branżę. Nie ma co ukrywać – to właśnie teraz jest najlepszy moment, aby się na nim pojawić, bo za kilka lat może być już zdecydowanie za późno, ponieważ konkurencja już buduje mocną pozycję. Czy Timex będzie właśnie kolejną firmą, która wejdzie w ten rynek ? Po podpisaniu takiego kontraktu z Blackberry, zdaje się że tak.

 

Serwis Ubergizmo podaje że Timex podpisał umowę licencyjną z BlackBerry, na podstawie której będzie uiszczał regularną opłatę za dostęp do ogromnego portfolio patentów tej firmy, w którym bądź co bądź znajduje się aż ponad 40 tysięcy zapisów – zaczynając od bezprzewodowej komunikacji, poprzez infrastrukturę sieciową a kończąc na cyberbezpieczeństwie. Niestety, Timex nie ujawnia żadnych szczegółów na temat podpisanego kontraktu ale wystarczy przeanalizować w jakich branżach obydwie firmy się obracają, aby się domyślić że może z tego powstać nowy smartwach bazując na technologii Blackberry.

A jakie jest zdanie producenta smartfonów ?  Przedstawiciel BlackBerry ujawnia

„Umowa licencyjna z firmą Timex pokazuje siłę naszego patentowego portfolio i dzięki niej będziemy mogli jeszcze bardziej skupić się na kolejnych patentowych perspektywach na rynku mobilnej komunikacji”.

Jesteśmy ciekawi, co z tego wyjdzie.