Za pomocą Twittera, Elon Musk przekazał że październikowa data premiery nowej ciężarówki zostanie przełożona. Tesla planuje zaprezentować nowy samochód ciężarowy dopiero w okolicach listopada. Dlaczego plany się zmieniły ?Niedawno informowaliśmy o problemach Tesli związanych z produkcją Modelu 3 jak i wydarzeniach, które miały miejsce w Portoryko.

 

Według wcześniejszych zapowiedzi, Tesla miała zaprezentować nowy pojazd we wrześniu. Następnie wypłynęła informacji, że jednak będzie to koniec października. Niestety, po raz kolejny premiera została opóźniona, nową datą premiery jest 16 listopada.

Dlaczego zatem po raz kolejny powstało opóźnienie ?

Na łamach Twittera, Elon Musk wyjaśnia, że Tesla aktualnie skupia się na usunięciu utrudnień w procesie produkcji, które uniemożliwiają produkowanie aut Model 3 w odpowiedniej ilości, o czym wspominaliśmy wam kilka dni temu. Kolejnym powodem opóźnienia jest zaangażowanie się firmy w dostarczenie paneli słonecznych do Portoryko i pobliskich okolic, gdzie wiele zniszczeń dokonał huragan Maria.

Nowa ciężarówka Tesli dostanie silnik elektryczny i wbudowany akumulator ma zapewnić około 200-300 mil zasięgu. Ciężarówka zatem będzie przeznaczona na krótkie dystanse. Pojazd ma także zaoferować funkcje z zakresu autonomicznej jazdy. Te na razie jednak nie są jeszcze znane.