Mighty Mug- niebanalny kubek termiczny

Tym razem pod lupę bierzemy innowacyjny kubek termiczny amerykańskiego producenta Mighty Mug z serii GO.

Dlaczego innowacyjny? Otóż jak zapewnia producent, nie da się go.. przewrócić. Brzmi intrygująco więc postanowiliśmy to sprawdzić.

Pierwsze wrażenie

Otrzymaliśmy kubek Mighty Mug Big SS o pojemności 530ml w kolorze fioletowym. No właśnie.. już  na wstępie kubek otrzymał od nas wielkiego plusa za piękny, żywy kolor fioletowej stali i elegancki wygląd. Zarówno w środku jak i na zewnątrz wykonany jest ze stali nierdzewnej. Jest smukły, świetnie leży w dłoni i pomimo swej pojemności nie jest ciężki. W oczy rzuca się także coś dotąd nam nieznanego, mianowicie mechanizm Smartgrip dzięki któremu nasz kubek ma być nieprzewracalny.

Jak to działa ?

Otóż działa dokładnie tak, jak zapewnia producent. Kubek postawiony na płaskiej, gładkiej powierzchni jest nie do ruszenia, nikomu z poproszonych przez nas osób nie udało się go przewrócić, co wydaje się bardzo prostym, logicznym ale i genialnym rozwiązaniem.

Jako ciekawostkę dodam, że mój czteroletni syn miał niemałą zagwostkę, dlaczego ten kubek jest „przyklejony” 🙂

Natomiast kiedy chcemy podnieść kubek i robimy to poprzez podniesienie go pionowo w górę, nie stawia on absolutnie żadnego oporu i zachowuje się tak jak każdy inny kubek. Wyprofilowany, przedłużony ustnik ułatwia natomiast picie. Z doświadczenia mamy osobiście jeszcze jedno spostrzeżenie, dotyczące samego zamknięcia.

Otóż prosty mechanizm zastosowany w Mighty Mug sprawia, że nie zapomnimy o zamknięciu kubka przed np.wrzuceniem do torby, natomiast w innych kubkach, z których korzystaliśmy do tej pory, wyposażonych w różne systemy (np.klikane) zdarzyło nam się przeoczyć zamknięcie i.. wiadomo jak to się skończyło.

Nie można jednak rzetelnie ocenić kubka termicznego nie wspominając o dwóch najważniejszych cechach, którymi kierujemy się przy doborze tego odpowiedniego, mianowicie o szczelności oraz trzymaniu ciepła. Początkowo naszą wątpliwość wzbudziła nakrętka, która wykonana jest z tworzywa, ale nie posiada żadnych uszczelek, co mogłoby sugerować, że kubek może przeciekać.

Okazało się jednak, że jest on jak najbardziej szczelny (oczywiście pod warunkiem odpowiedniego zakręcenia kubka) wrzucony do torebki ani razu nie zrobił nam przykrej niespodzianki. Dzięki temu, że Mighty Mug składa się z tak naprawdę dwóch prostych części łatwo utrzymać go w czystości.

Warto wspomnieć iż kubki plastikowe, możemy bez problemu myć w zmywarce, jednakże przy kubkach ze stali nierdzewnej należy nieco bardziej uważać –  ponieważ zmywarka może wpłynąć na stan powłoki kubka, dlatego też nie jest to zalecane.

Jeśli chodzi o funkcję izolacji cieplnej, tutaj także nie mamy większych zastrzeżeń. Mighty Mug ma trzymać ciepło przez 4 godziny, chłód- 12 godzin. Herbata o temperaturze 90°C nalana do kubka o godzinie 9 okazała się jeszcze bardzo ciepła o godzinie 15, czyli po 6h. Ostatecznie napój pozostawał przyjemnie ciepły przez 8 godzin. Całkiem zadowalający nas wynik.

Ciekawostka dla kierowców, Mighty Mug każdej serii bez problemu mieści się w samochodowym uchwycie na napoje.

To świetny gadżet!

Testowany przez nas kubek oceniamy bardzo dobrze. Nie mamy co do niego większych zastrzeżeń, jest zarówno elegancki jak i spełnia doskonale wszystkie swoje funkcje. Zastosowany mechanizm Smartgrip pozytywnie nas zaskoczył. Jedyne do czego możemy się przyczepić jest fakt, że powierzchnia ulega łatwo zabrudzeniom, tzn. zostają na nim wszelkie tłuste ślady i odciski palców, ale w naszej ocenie nie jest to problemem, ponieważ czyszczenie go jest banalnie proste i nie zajmuje dużo czasu.

 

Test produktu wykonany dzięki uprzejmości Mighty Mug Polska.